×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲ آبان - ۱۳۹۷  
true
false

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ،طرح سلامت معنوی به منظور مهارت افزایی پرستاران و بهیاران و کادر درمانی بیمارستان خلیج فارس در زمینه احکام و آداب نماز بیماران و کمک به اقامه نماز اول وقت دربین آنان با همکاری معاونت درمانی تامین اجتماعی پنج شنبه صبح چهاردهم دی ماه،  طرح  مربوطه در این مجموعه درمانی برگزار  شد.

آقای دکتر مؤمنی ریاست بیمارستان بابیان اینکه نماز مهم ترین جایگاه رادردین اسلام دارد، افزود نماز تنها عبادتی است که در هیچ شرایطی از انسان ساقط نمیشود وی با اشاره به اینکه نماز نقش به سزایی در سلامتی افراد دارد گفت: در روایات اسلامی  موارد متعددی در این زمینه اشاره شده است.

حجت الاسلام والمسلمین فروزان نژاد نیز نماز را ستون دین و معراج مؤمن  ذکر کرد و ذکر کرد و اظهار داشت نماز باعث دوری انسان از فساد و فحشا و منکرات می شود و اورا از بدیها و زشتیها حفظ میکند.

مشاور استاندار هرمزگان با استناد به روایات اسلامی گفت نماز مثل نهرآبی است که انسانها روزانه پنج بار خود را در آن شستشو می دهند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان با بیان اینکه انسانها در زمان بیماری فرصت ویژه ای برای ارتباط با خداوند دارند، گفت: چنانچه برای انسان بیماری عارض شود و دل برای راز و نیاز و ارتباط نزدیکتر با خدا آماده شود، عنایات خداوند نیز شامل حال انسنا میگردد. و آسایش روحی روانی و معنوی بیماران نیز تامین می گردد.

حجت الاسلام فروزان نژاد در ادامه بیاناتش به وظایف پزشکان و پرستاران و کادر درمانی  بیمارستانها اشاره کرد و گفت: دست اندر کاران مراکز درمانی باید به اعتقادات و سلامت معنوی بیماران  احترام بگذارند و به آنها کمک کنند در به جا آوردن فرائض دینی خود راحت ترعمل کنند.

در ادامه این دوره حجت الاسلام فروزان نژاد به ارائه بحثهای آموزشی مرتبط پرداخت و در پایان و قبل از برگزاری آزمون  با توزیع دو نمونه برگ از شرکت کنندگان نظرسنجی بعمل آمد. در این نظرسنجی بیش از ۹۳ درصد  خواهان برگزاری اینگونه دوره ها در زمان های آتی گردیدند.

 

 

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


true